Wystartowały WĘDRÓWKI PODKARPACKIE

Wystartowała 5 edycja edycja wakacyjnego konkursu „Wędrówki Podkarpackie”, podczas którego turyści, wybiorą najatrakcyjniejsze miejsca do letniego wypoczynku, wyjątkowe atrakcje turystyczne oraz podmioty z branży turystycznej, które świadczą usługi na najwyższym poziomie. Trwa zgłaszanie obiektów, miejsc, atrakcji, które turyści uważają za najlepsze i godne polecenia. Na najlepszych czekają statuetki ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Znak Jakości Turystycznej przyznawany przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną.
Dla głosujących przygotowano niezwykle atrakcyjne nagrody:
1. Wycieczkę zagraniczną
2. Pięciodniowy wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym
3. Weekend w ośrodku turystycznym w Bieszczadach.

Organizatorami konkursu są:
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna PROT
Agencja Reklamy Radia Bieszczady
Wydawnictwo R-Press sp. z o.o.
Wydawnictwo MITEL
Podkarpacki Portal Turystyczny www.ePodkarpacie.com

Patronat nad konkursem objęli:
Marszałek województwa podkarpackiego Leszek Deptuła
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Andrzej Kozłowski.

Patronat medialny nad konkursem sprawują:
Gazeta Codzienna Nowiny
Radio Bieszczady
Życie Podkarpackie
Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie
Podkarpacki Portal Turystyczny www.ePodkarpacie.com
Tygodnik Nadwiślański
Regionalny Serwis Internetowy www.Bieszczady.pl
Wydawnictwo PASCAL www.Pascal.pl

Rywalizacja w Konkursie odbywać się będzie w 5 kategoriach:
1. Wygodny kwaterunek
a. hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe;
b. schroniska, campingi, pola namiotowe, agroturystyka;
2. Smaczne jadło (restauracje, kawiarnie, karczmy, zajazdy, puby, itp.)
3. Wyjątkowa atrakcja turystyczna regionu (np. kolejka wąskotorowa, zamek, kąpielisko, muzeum, itp.)
4. Najlepsza obsługa turystów (np. biuro turystyczne, wypożyczalnia sprzętu, centrum lub punkt informacji turystycznej, itp.)
5. Miejscowość najatrakcyjniejsza turystycznie (np. Przemyśl, Cisna, Nowosielce, itp – może być duże miasto, które przygotowało ciekawą ofertę dla turystów ale też nie mniej atrakcyjna mała osada turystyczna np. Babice)

Zasady konkursu:
Do 25 czerwca każdy ma prawo zgłosić się lub zgłosić kogoś lub coś do konkursu. Kapituła konkursu wyłoni po 20 podmiotów w spośród zgłoszonych w każdej z kategorii. Od 1 lipca do 31 sierpnia turyści będą mogli głosować. Głosowanie będzie się odbywać na kuponach zamieszczanych w Nowinach, Nowym Podkarpaciu, Tygodniku Nadwiślańskim, Życiu Podkarpackim, przez internet na Portalu Turystycznym www.Wedrowki.ePodkarpacie.com oraz przez SMS. Co dwa tygodnie organizatorzy rozlosują spośród nadesłanych kuponów po 3 nagrody (sprzęt turystyczny, książki, przewodniki, albumy, itp.)
We wrześniu Marszałek Województwa podsumowując konkurs wręczy zwycięzcom poszczególnych kategorii, którzy otrzymają największą ilość głosów statuetki „Wędrówek Podkarpackich” zaś Kapituła Konkursu przyzna Podkarpacki Znak Jakości Turystycznej oraz rozlasuje nagrody główne – wycieczkę zagraniczną (Wiedeń, Budapeszt, Bratysława) oraz 5-dniowy i weekendowy pobyt w atrakcyjnie położonych na obszarze województwa podkarpackiego ośrodkach i gospodarstwie agroturystycznym.

O konkursie można przeczytać na stronie internetowej www.ePodkarpacie.com. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać przez internet na stronie konkursu: www.Wedrowki.ePodkarpacie.com, listownie na adres: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, 35-959 Rzeszów, ul. Szopena 51, telefonicznie lub faksem na numer (017) 852 00 09.
Lista podmiotów zakwalifikowanych do fazy finałowej konkursu zostanie wydrukowana w Gazecie Codziennej Nowiny, tygodnikach regionalnych oraz na stronie internetowej www.ePodkarpacie.com.
Warto zaznaczyć, że wśród laureatów Wędrówek Podkarpackich znaleźli się w poprzednich latach między innymi: miejscowości Horyniec Zdrój i Wetlina, Ośrodek Wypoczynkowy „Arłamów”, Dwór „Ostoya” w Jasionce, Zameczek Romantyczny w Łańcucie, gospodarstwo agroturystyczne „U Flika” p. Romana Glapiaka w Dźwiniaczu Dln., schronisko młodzieżowe PTSM „Matecznik” z Przemyśla, Dwór Hetman z Jarosławia, Muzeum Twierdzy Przemyśl, Schron Kolejowy w Stępinie, „Kuchnia Polska Pod malwami” w Polańczyku, Centrum Konferencyjno Rekreacyjne „Czarna” w Czarnej w Bieszczadach, Zajazd Pastewnik z Przeworska.