X Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2005

W dniach od 22 do 24 kwietnia Urząd Marszałkowski uczestniczył w jubileuszowych X Targach Turystyki i Wypoczynku „LATO 2005” w Warszawie. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod patronatem Prezesa Polskiej
Organizacji Turystycznej Andrzeja Kozłowskiego, zainaugurowała letni sezon turystyczny. Atrakcyjna i interesująca oferta przygotowana przez biura podróży, hotele i pensjonaty, jak również przez biura promocji poszczególnych regionów Polski oraz innych krajów była okazją do zaplanowania udanego wypoczynku letniego.
Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego można było zapoznać się z propozycjami uzdrowisk Rymanów oraz Horyniec, Informacji Turystycznej Bieszczady – Cisna i okolice, Wojskowego Zespołu Wypoczynkowego Jawor, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku, gospodarstwa agroturystycznego Pani Czesławy Zawadzkiej „Pod Lipą” z Przychojca, a także Agencji Turystyczno – Promocyjnej Bieszczady.
Wśród bogatej oferty naszego regionu największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się szlaki konne, szlaki tematyczne, a także tania baza noclegowa, uzdrowiska oraz wypoczynek zorganizowany.
Urząd Marszałkowski otrzymał wyróżnienie za oryginalne i profesjonalnie przygotowane stoisko.
Podczas targów Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” zorganizowała III Kulinarne Mistrzostwa Polski Gospodarstw Agroturystycznych, w których Pani Czesława Zawadzka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii nalewki.