Zapraszamy do KYOTO SUSHI RESTAURANT

Kyoto – kwitnące wiśniowe drzewa, świątynie przepełnione bogactwem, zapierające dech w piersiach ogrody, lasy bambusowe, a w tle wspaniałe dumne góry – wszystko to czyni z dawnej stolicy Japonii, jedno z najbardziej magicznych miast Azji. Do dziś miasto zatopione jest głęboko w historii i religii, mnisi nadal kontemplują istotę wszechświata w kwitnących ogrodach, a w mieście można zwiedzić ponad 1600 świątyń i 300 sanktuariów łączących kult Shinto, buddyzm i wielką potęgę dawnych szogunów. Szczęśliwcom uda się zobaczyć przemykającą piękną gejszę odzianą w najpiękniejsze kimono…. Można też poszukać spokoju i zadumy w jednym z mniej obleganych bocznych miejsc kultu, gdzie mnisi od lat, w zadumie, słuchają jak rosną kamienie.

W restauracji japońskiej Kyoto Sushi, do której pragniemy Państwa zaprosić, chcemy dać naszym Gościom namiastkę czaru, który otacza wszystkich odwiedzających dawną stolicę Japonii. Przy dźwiękach japońskiej muzyki macie Państwo do wyboru blisko sześćdziesiąt rodzajów japońskich potraw, przygotowywanych zgodnie z tradycją kultywowaną przez mistrzów sztuki kulinarnej z Kraju Kwitnącej Wiśni. Popijając zieloną herbatą, oryginalną sake, japońskim piwem lub winem, zanurzycie się w Japońskim smaku, innym niż wszystkie…

Specjalnie dla osób pragnących dowiedzieć się jak powstaje sushi, przygotowaliśmy miejsce przy barze, gdzie patrząc jak pracują nasi sushimasterzy, mają Państwo szansę „podkraść” tajemnice przygotowywania tych misternych potraw.
Osoby, które pragną delektować się smakiem sushi z gronem przyjaciół, zapraszamy do drugiej części restauracyjnej. Przed wejściem do tej części Kyoto Sushi, prosimy o ściągnięcie butów. Zwyczaj ten w Japonii przestrzegany jest z ogromną skrupulatnością i przez wejściem do każdego domu należy w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu pozostawić obuwie, w którym się przyszło. Jest to symbol odcięcia się od „nieczystego” świata zewnętrznego, podczas gdy wchodzimy do intymnego miejsca jakim jest dom. Japończycy zmieniają obuwie przed wejściem do łazienki, w innej parze wchodzą do kuchni, czy na taras. Mamy nadzieję, że te drobne japońskie rytuały, wystrój Kyoto Sushi oraz wyśmienite japońskie potrawy sprawią, że choć przez chwilę poczujecie się Państwo jak w dawnym mieście szogunów.

Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń kulinarnych i miłych chwil spędzonych w restauracji japońskiej Kyoto.

Kyoto Sushi Restaurant
ul. Piłsudskiego 32
Rzeszów

Godziny otwarcia:
niedziela – czwartek 12:00 – 22:00
piątek – sobota 12:00 – 23:00

www.kyoto.rzeszow.pl