Zginęła 72-letnia kobieta w wyniku wybuchu pieca centralnego ogrzewania

Do tragicznego wypadku doszło w jednym z domów w miejscowości Stary Dzików na Podkarpaciu. W miejscowości tej mieszczącej się w powiecie lubaczowskim zginęła 72-letnia kobieta, która nie przeżyła wybuchu pieca centralnego ogrzewania.

Tragiczny w skutkach wybuch pieca centralnego ogrzewania

Zdarzenie miało miejsce w środę, dnia 22 lutego. Straż pożarna oraz pozostałe służby o całym zdarzeniu poinformowane zostały przed godziną 14:00. Od razu na miejsce udało się kilka zastępów straży pożarnej. Oprócz 72-letniej kobiety, na miejscu zdarzenia w czasie wybuchu znajdował się również 73-letni mężczyzna. Na szczęście został on przy życiu i jest jedynie ranny. Strażacy podkreślają, że tak naprawdę wybuch pieca centralnego ogrzewania mógł doprowadzić do pożaru całego obiektu. Tak się na szczęście nie stało i oprócz wybuchu strażacy nie musieli walczyć z ogniem.

Obecnie służby badają sprawę i sprawdzają okoliczności tego zdarzenia. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie mogło doprowadzić do wybuchu pieca centralnego ogrzewania w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Stary Dzików w powiecie lubaczowskim.