20 marca 2011 – Koncert W górach jest wszystko, co kocham…

Tym razem na wiosnę, po ponad półtorarocznej przerwie zawitają do Rzeszowa wykonawcy spod znaku górskiej Krainy Łagodności. Będzie to już prawdopodobnie siódmy koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham…” dla rzeszowskiej publiczności. Wydarzenie jak w latach ubiegłych odbędzie się w sali koncertowej Instytutu Muzyki. Formuła tych koncertów jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej, prezentujący swoje autorskie kompozycje. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry, choć nie tylko utworów o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie. Koncert poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski, związany konferansjersko z projektem od kilku dobrych lat.

Niektórych z wykonawców marcowego koncertu w Rzeszowie, nie trzeba zapewne specjalnie przedstawiać stałym bywalcom tej imprezy. Formuła wydarzenia jak co roku jest niezmienna – artyści i widzowie wspólne odbywają poetycko muzyczną wędrówkę przez góry. Trudno opisać w kilku słowach to wydarzenie dla osób, które planują się wybrać na koncert po raz pierwszy. Jeżeli więc choć przez chwilę chcecie przypomnieć sobie smak wędrówki na szlaku, piosenek śpiewanych do rana przy ognisku, czy też poczuć się jak w górskim schronisku na ciepłej herbacie, zapraszamy Was na ten koncert! Będzie okazja do wysłuchania nowych mniej znanych piosenek, posłuchania tych które już dawno wpadły nam w ucho, jak i też wreszcie będzie to okazja do spotkania się z artystami, którzy tak jak my przemierzają górskie przestrzenie, a swoje przeżycia obrazują w poezji i w pięknie zapisanych nutach.

Zagrają: Dom o Zielonych Progach, YesKiezSirumem, Grzegorz Śmiałowski (Bez Zobowiązań), Jerzy Krużel

Kiedy: 20 marca 2011, godz. 17
Gdzie: Instytut Muzyki UR, ul. Dąbrowskiego 83
Bilety: 20zł ulgowy i 30zł normalny do nabycia w Pubie KUŻNIA, w Sklepie Turystycznym Gibsport oraz przed koncertem.

Źródło i więcej szczegółów:
http://wgorach.art.pl/index.php?view=details&id=12%3Akoncert-qw-gorach-jest-wszystko-co-kochamq&option=com_eventlist&Itemid=18