Australia to idealny kraj był odwiedzić go zimą

Marzysz o egzotycznych wakacjach? Chcesz pojechać w kierunku, w którym nie jeżdżą wszyscy? Nie interesuje cię popularny kierunek podróży taki jak Hiszpania, Turcja czy Tajlandia? Chcesz zobaczyć coś zupełnie innego? Postaw na Australię. Choć to daleka podróż, można się do niej łatwo przygotować, a termin zarezerwować już dziś. Co warto wiedzieć na temat odwiedzin w Australii?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co warto zwiedzić w Australii,
  • gdzie wykupić odpowiednią wycieczkę,
  • jak przygotować się do wyjazdu do Australii.

Chcesz odbyć podróż życia, ale niekoniecznie chcesz podbijać trasy, którymi coraz częściej poruszają się turyści? Wybierz się do Australii, na Wyspy Salomona itd. To doskonały sposób na idealne wakacje. Jednocześnie zobaczysz zarówno dziką przygodę jak i tereny zorganizowane.

Wakacje Australia to doskonały kierunek na zimę

Australia to idealne miejsce na zwiedzanie. Pamiętaj, że to kraj na innej szerokości geograficznej, jednak warto jest zobaczyć takie miejsce jak Australia. Wycieczki do tego miejsca organizują wyspecjalizowane biura podróży, które zapewnią ci prawdziwy komfort i wygodę, a jednocześnie całkowite bezpieczeństwo. Wybierając się do Australii możesz zobaczyć między innymi skalne cuda natury – Uluru i Kata Tjuta, piękne miasta Sydney, Melbourne  i lice Springs – stolicę „Czerwonego Środka”, Wielką Rafę Koralową i tropikalne Cairns, Tasmanię z unikatową przyrodą i krajobrazami, Great Ocean Road – najpiękniejszą drogę w Australii i wiele innych atrakcji.

Dodatkowo możesz zwiedzić także takie miejsca jak Wyspy Salomona. Dzięki temu zwiedzisz tamtejsze zakątki świata i dowiesz się o nich wszystkiego.

Wycieczki na druga półkulę organizowane są w okresie, kiedy w Polsce jest zimno, szaro, buro, ponuro i mroźno. Rezerwując wycieczkę do Australii już teraz możesz wyjechać tam już w lutym 2024 roku. Wystarczy jedynie zarezerwować miejsce na stronie biura podróży, które organizuje tak wyjątkowe wakacje, jak www.egzotyka.tv.

Walutą w Australii jest dolar australijski. Co warto wiedzieć przed podróżą do Australii

Jeśli chcesz wybrać się na tak długą wyprawę, warto przede wszystkim sprawdzić, czy nie masz przeciwwskazań do długiej podróży samolotem. Jeśli jesteś osobą całkowicie zdrową, musisz mieć oczywiście ważny paszport i odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli nie organizujesz wycieczki na własną rękę, a uderzasz do wyspecjalizowanego biura podróży, zaproponuje ci ono odpowiednie ubezpieczenie na taki wyjazd. Dodatkowo warto by ubezpieczenie to obejmowało leczenie na miejscu, ewentualnie transport do Polski, a także wizyty tamtejszych placówkach służby zdrowia. Wszystko po to, by na miejscu nie musieć wydawać dużej sumy pieniędzy, gdyby coś się stało. Tak jest najbezpieczniej. Wykupując wycieczkę do Australii, warto sprawdzić, czy cierpisz na jakieś choroby i czy ewentualnie potrzebujesz jakiejś wizyty w trakcie pobytu tam na wakacje. Na te wszystkie informacje również odpowie ci profesjonalne biuro podróży organizujące wyjazd do Australii.

Australia wycieczki – co warto zobaczyć w tym miejscu poza Great Ocean Road i Blue Mountains National Park?

Australia to bardzo interesujący kontynent. Można przede wszystkim zobaczyć kontrast pomiędzy absolutnie dziką przyrodą (jak np. Wielka Rafa Koralowa czy Zatoka Rekina widniejąca na liście światowego dziedzictwa UNESCO) a terenami zabudowanymi. Jeśli chodzi o tereny zorganizowane, z pewnością warto zobaczyć Sydney, które jest przepięknym miastem. Takim rozpoznawalnym na świecie punktem w tym mieście jest opera w Sydney, której widok jest naprawdę imponujący. Dodatkowo warto także zwiedzić tamtejsze muzea czy galerie sztuki.

Jeśli chodzi o dziką przygodę, warto zdać się na fachowców. Polecają oni między innymi zobaczenie Tasmanii, która jest absolutnie wyjątkowa. Jeśli chcemy zobaczyć coś więcej, warto także zobaczyć Wyspy Salomona czy Papuę Nową Gwineę. Dobrze jest potraktować wycieczkę do Australii jako dłuższy, kilkunastodniowy, a nawet miesięczny pobyt, który pozwoli zobaczyć nam dużo, dużo więcej. Dzięki temu odbędziemy prawdziwą wycieczkę życia, której nie miał nikt.