Podkarpacie pokryte śniegiem – radość dla dzieci, zmartwienie dla kierowców

W okresie nocnym między ostatnim dniem tygodnia roboczego a weekendem, tereny Podkarpacia przybrały zimowy wygląd na skutek intensywnych opadów śniegu. W chwilach swobody i zabawy, dzieci znalazły powód do radosnego świętowania, podczas gdy kierowcy musieli zmierzyć się z wyzwaniem poruszania po zaśnieżonych drogach. Na wielu odcinkach drogowych panowały utrudnione warunki do jazdy. Mieszkańcy Podkarpacia podzielili się widokiem zaśnieżonych krajobrazów, które obserwowali zza okien swoich domów. Zapraszamy do obejrzenia prezentowanej galerii zdjęć.

W obliczu pogarszających się warunków na drogach, służby policyjne wzywają do zachowania szczególnej ostrożności. Wskazują na konieczność dostosowania prędkości pojazdu do aktualnych warunków atmosferycznych. Należy mieć na uwadze, że prowadzenie pojazdu na drodze pokrytej śliskim śniegiem może wydłużyć drogę hamowania, a padające płatki śniegu mogą ograniczyć pole widzenia za kierownicą.

Policja podkreśla, jak istotne jest zachowanie ostrożności, utrzymanie bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nami i dostosowanie prędkości do trudnych warunków na drodze. Wzywają kierowców do odpowiedniego przygotowania swoich samochodów do podróży w zimowych warunkach. Apelują o sprawdzenie stanu opon i wyposażenie auta w opony zimowe.