Czwartek Podróżnika (12.02.2009) – OBLICZA GOBI

Zapraszamy na spotkanie z grupą wyprawową 40+. Tym razem będzie to ekscytująca, pełna przygód wyprawa na Syberię i do Mongolii. Przejedziemy przeszło 7 tyś.km koleją Transsyberyjską. Zwiedzimy ogromne syberyjskie miasto, święte miejsca Szamanizmu jakim jest wyspa Olchon na jeziorze Bajkał. Będziemy w dacanie Buddyjskim i w typowych zagrodach syberyjskich Buriatów. W Mongolii zobaczymy jak żyją koczownicy na pustyni, poznamy ich zwyczaje i posmakujemy typowej kuchni mongolskich pasterzy. Po bezdrożach pustyni Gobi przejedziemy przeszło 2,5 tyś.km. Poznamy oblicza niegościnnej pustyni jej odmiany i bardzo trudne warunki życia Nomadów. Dotrzemy do jej złotej części i będziemy chodzić po górach pustyni (nie tylko z piachu).
Odwiedzimy najwyższe partie Ałtaju Gobijskiego (prawie 4 tyś.m.n.p.m) i jego kolorowe doliny z urzekającą nieskażoną przyrodą. W drodze powrotnej będziemy przemierzać rozległe doliny rzek w środkowej część Mongolii w poszukiwaniu śladów wielkiej armii Dzingis-Chana odwiedzimy dawną stolicę cesarstwa i poszukamy tego co pozostało po jej świetności. Zobaczymy również jak wygląda życie codzienne w stolicy Mongolii z wszystkimi jego odcieniami.

W przerwie spotkania, niespodzianka w postaci krótkiego koncertu rzeszowskiego zespołu folk-rockowego Żmije – www.zmije.pl

Termin: 12.02.2009 – czwartek
Godzina: 19:30

Miejsce: Kulturalna Piwnica YES, ul. Reformacka 4, Rzeszów

Wstęp wolny