Gala Myśliwska w Krasiczynie 18.09.2005

Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie na najbliższą niedzielę proponuje klimaty myśliwskie. Galę Myśliwską, która już po raz trzeci odbędzie się w krasiczyńskim plenerze, organizują Oddział ARP w Krasiczynie, Okręgowa Rada Łowiecka w Przemyślu oraz Klub Szefów Kuchni. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 ogłoszeniem wyników zawodów w strzelaniu o Puchar Zamku w Krasiczynie oraz o tytuł Króla Kurkowego (zawody odbyły się 10.09.2005 r. w Podkarpackim Ośrodku Strzelectwa Myśliwskiego w Borze k/Rzeszowa).
Tak, jak co roku organizatorzy przygotowali szereg atrakcji czyli dla każdego coś miłego, od pokazu wabienia jelenia, wystawy dzikiego ptactwa i psów myśliwskich, występy sygnalistów myśliwskich po tzw. „gwóźdź programu”, którym będzie gość specjalny – Andrzej Grabowski ze swoim programem kabaretowym. Nie zabraknie też kulinariów myśliwskich, oprócz możliwości degustacji licznych potraw myśliwskich, będzie można podziwiać kunszt kucharzy biorących udział w konkursie na najlepszy bigos myśliwski.
Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie włączając się do organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa (trwających na Podkarpaciu od 2 września do 1 października 2005 r.) właśnie niedzielę 18 września uczynił dniem otwartym dla turystów, w tym dniu będzie można – do godz. 14 – bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem krasiczyński zamek.
A zatem warto wybrać się w tym dniu całą rodziną do Krasiczyna, aby miło spędzić popołudnie, wzbogacić swoją wiedzę historyczną zwiedzając zamek, a także poznać zwyczaje i tradycje myśliwskie, zasmakować nowych potraw i przede wszystkim posłuchać znanego aktora.