I Rowerowy Piknik w Beskidzie Niskim

W dniach 16-18 czerwca 2006 r. w Radocynie/ k Gorlic odbędzie się I Rowerowy Piknik w Beskidzie Niskim. Na uczestników 3-dniowej imprezy czeka mnóstwo atrakcji, począwszy od konkurów sprawnościowych (m.in. rowerowe tory przeszkód) , konkurencji rekreacyjnych( rozgrywki w siatkówkę) po zwiedzanie atrakcji przyrodniczych w Radocynie czy udział w konkursie wiedzy o Beskidzie Niskim. Program Pikniku uzupełnia występ zespołu regionalnego oraz impreza integracyjna.
Amatorom 2 kółek polecamy przejazd jedną lub kilkoma z 8 tras przygotowanych przez organizatorów.
I Piknik Rowerowy ma na celu przybliżenie atrakcyjności turystycznej tego terenu szerszemu ogółowi społeczeństwa, które poszukuje miejsc gdzie w ciszy, spokoju, w zgodzie z naturą można aktywnie, bezpiecznie, w sposób zorganizowany spędzić czas.

Więcej informacji o Pikniku można znaleźć na stronie www.gorlice.info.pl/piknik

Do zobaczenia w Radocynie!!

Radocyna to wioska, której …. już nie ma. Do 1947 roku była to duża wieś łemkowska ze szkołą, pocztą, świątyniami, leżąca tuż przy granicy z Czechosłowacją. Po opuszczeniu tych ziem przez Łemków, teren zdziczał, zarósł, stał się bezludną enklawą. Obecnie jedyne zabudowania Radocyny stanowi Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy Nadleśnictwa Gorlice, oddalony o wiele kilometrów od najbliższych wiosek. Stanowi znakomite miejsce jako baza wypadowa dla turystyki pieszej, rowerowej, narciarskiej w okolicę, gdzie panuje cisza, spokój i gdzie można napotkać wiele atrakcji turystycznych świadków historii tych ziem: cerkwi, kościółków, kapliczek przydrożnych, cmentarzy wojennych na których spoczywają polegli bohaterowie największej bitwy na froncie wschodnim w czasie I wojny światowej. Bezpośrednie sąsiedztwo osobliwości Magurskiego Parku Narodowego i pogranicze ze słowackim Beskidem Niskim uzupełniają ofertę tego miejsca.