Imprezy na weekend 09-11.09.2005

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez na nadchodzący weekend. Każdy znajdzie coś ineresującego. Przekaż informację znajomym i zaproś ich do wspólnego, aktywnego wypoczynku.
Rzeszów – Festyn żeglarski
Szanty, mistrzostwa w grillowaniu i regaty kajaków pod żaglami to tylko niektóre z atrakcji, jakie szykują się w sobotę na Lisiej Górze nad rzeszowskim zalewem. Początek o godz. 11. W programie występy artystyczne, pokazy i koncert O godz. 18 wystąpi znany rzeszowski zespół Klang. O godz. 20 zaprezentują się Kruki, a o godz. 21.30 Vir. Imprezę zakończy o 22.30 dyskoteka pod gwiazdami.

Degustacja chleba
W niedzielę na ul. 3 Maja w Rzeszowie odbędzie się III Rzemieślnicze Święto Chleba- Początek o godz. 10.30. W programie: degustacja pieczywa, występy artystyczne. Dochód z imprezy będzie przekazany na wsparcie Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie.

Agro Jarmark
Rzeszowska firma Agrohurt świętuje swoje 10-lecie. Z tej oka zji w sobotę na placu dawnego PTHW odbędzie się AgroJarmark. W programie m.in. degustacje po traw, wystawa i sprzedaż artykułów rolno-spożywczych, rękodzieła,

Za miasto z PTTK
W niedzielę szykuje się kolejna wycieczka z przewodnikiem PTTK. Trasa będzie przebiegała przez Zabratówkę – Tarnawkę – Grzegorzówkę. Zbiórka uczestników na dworcu podmiejskim PKS (ul. Towarnickiego) o godz. 7.20. Wyjazd autobusem PKS do Zabratówki o godz. 7.35 (cena biletu 4,60 zł). Do przejścia ok, 11 km, do zdobycia 14 pkt GOT, 14 pkt OTP. Powrót z Grzegorzówki do Rzeszowa ok. godz. 14.30 (cena 5,20 zł),

Wystawa w BWA
W rzeszowskim Domu Sztuki (ul. Sobieskiego 18) od czwartku można oglądać wystawę malarstwa Andrzeja Klimczuka-Dobrzanieckiego. Również w czwartek została otwarta ekspozycja Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie “Postawy 2005″ oraz instalacja “Przemienienie” Romana Folfasa.

Piknik pierogowy
W piątek o godz. 15 rozpocznie się piknik pierogowy. Odbędzie się w ogródku letnim lokalu Dobre Jadło w Boguchwale. W programie degustacja 15 rodzajów pierogów. Wstęp wolny.

Dni Miasta Łańcuta
Sporo atrakcji szykuje się w ramach tegorocznych Dni Miasta Łańcuta. Miasto ma co świętować. W tym roku obchodzi wszak jubileusz 655-lecia.
W piątek m.in.: turniej piłki nożnej szkół średnich, wystawa “Bodaj-byś cudze dzieci uczył…” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie, konkurs plastyczny dla uczniów Najbardziej podoba mi się w Łańcucie”; o godz. 10.45 uroczysta inauguracja Dni Miasta Łańcuta i symboliczne przekazanie kluczy do bram miasta młodzieży przez Burmistrza Miasta Łańcuta (na placu przy MDK).
W sobotę m.in.: Wojewódzki Turniej Juniorów w Piłce Koszykowej, eliminacje do turnieju siatkówki kobiet (hala MOSiR). Na Rynku wystąpią zespoły muzyczne oraz odbędą się pokazy strażackie. Ok. godz. 20 koncert Moniki Bródki i Patrycji Markowskiej, a po nim pokaz sztucznych ogni.
W niedzielę m.in.: pokaz kung-fu, kalejdoskop kulturalny “Naszemu miastu”, koncert zespołu
estradowego “Gloria” oraz Biesiada Góralska.

Na grzyby do Harasiuk
W sobotę i niedzielę do Harasiuk zjadą wszyscy zwolennicy grzybobrania na dużą imprezę plenerową. Jej otwarcie nastąpi w sobotę o godz. 15.40 na boisku sportowym w Harasiukach. W programie konkurs grzybobrania, występy artystyczne. Będzie też pokaz rżnięcia desek piłą ręczną. W niedzielę występy m.in. kapeli ludowej “Zagradzanie” GOK Trzebownisko, Zespołu Pieśni i Tańca Dębianie, pokaz musztry Orkiestry Szałamaistek z rzeszowskiego WDK. Niedzielną gwiazdą będzie zespół VOX.

Wiklinowe sploty
W niedzielę w Łowisku o godz.14.30 rozpocznie się coroczna impreza się “Wiklinowe sploty”. W programie koncerty, konkursy oraz wyplatanie wyrobów wiklinowych na żywo. Gwiazda wieczoru będzie zespół Mafia.

Dożynki w Tyczynie
W niedzielę o godz. 13 sprzed tyczyńskiego kościoła wyruszy korowód żniwny z wieńcami dożynkowymi do parku, gdzie nastąpi prezentacja wieńców oraz widowiska “Żniwa już skończone”. Imprezie towarzyszyć będą konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, a także degustacja potraw regionalnych. Widzowie wybiorą też ,3a-bę i chłopa roku”. Dla dzieci będzie zjeżdżalnia, paintball i możliwość jazdy na kucykach. Gwiazdą dożynek będzie Halina Frąckowiak. Dyskoteka pod gwiazdami potrwa do godz. 22.

W Dąbrówkach
Odbędą się w niedzielę na stadionie sportowym CCC w Dąbrówkach (gm. Czarna). Początek o godz. 11.30. W programie m.in.: parada wieńców, konkurencje dla sołtysów, występy artystyczne (widowisko “Tkacze”, Wesele “Krzemienickie”). Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła, rzeźba w wosku i drewnie, degustacja regionalnej kuchni i nalewek. A dla dzieci będą kucyki, trampolina, plac zabaw. Dożynki zakończą się zabawą taneczną.

W Trzebosi
O godz. 12.30 korowód dożynkowy wyruszy na obiekty Zespołu Szkół w Trzebosi, W programie: występy artystyczne, skoki spadochronowe (o godz. 17.30), I Gminne Zawody w Rzucie Wałkiem o godz. 18.20. Imprezę zakończy zabawa taneczna (od godz. 19.15). w Górzycach

Uroczystości odbędą się w niedzielę na placu przy Zespole Szkół w Górzycach (godz. 15.10). O godz. 16,30 rozpocznie się część artystyczna w wykonaniu zespołów działających przy GOK i pod jego patronatem. O godz. 18.30 – zabawa taneczna.

Zabawa na Nowym Mieście
RZESZÓW. Impreza osiedlowa na Nowym Mieście. Niedziela, od g. 13, boisko przy ul. Witolda Świadka. W programie: pokazy akrobatyczne, przejażdżki konne, pokaz tańca, parada motorów,

Co słychać w klubach?
AKADEMIA
“Złote przeboje” to długo oczekiwana cykliczna impreza w klubie Akademia powraca na specjalne życzenie zwolenników dobrej tanecznej zabawy przy muzyce największych przebojów. Nie zabraknie również dobrej, polskiej muzyki. Do godziny 21.30 wstęp wolny.

PIANA PARTY 3
Ostatnia PIANA sezonu!!! Ta szczególna impreza pozwoli przenieść się jeszcze w klimat wakacji i powspominać szaleństwa na różnych wyspach, morzach i oceanach. Preferowane stroje na tę imprezę to klapki i krótkie spodenki. Impreza w górnej sali Azyl ARYTMIA. Zagrają: Alchemyst, Lemonhead, Mourner, Lament. Do godziny 21.30 wstęp wolny.

NASTOTEKA
Na wakacjach w Akademii odbywały się specjalne imprezy kierowane do ludzi od szesnastego roku życia. O specjalną oprawę muzyczną dbali DJ-e, rezydenci klubu. Imprezy te cieszyły się dużym powodzeniem wśród nastolatków, a więc Akademia ma dla nich niespodziankę. W każdą niedzielę września od godziny 17 do 21 będą odbywać się nastoteki.

PIANO
Rzeszowski Piano Club (ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na bardzo dużą imprezę “MOUL11M ROUGE”, czyli KANKAN DANCE. Klub jest stylizowany na francuski lokal, dziewczyny będą tańczyć kankana w specjalnych układach choreograficznych, duży pokaz, mnóstwo atrakcji. W sobotę – DANCE MISSION 2005 VOL. U. W programie największe przeboje mijającego lata i nie tylko.

ALIBI
Klub (przy ul. Mickiewicza 13) zaprasza w piątek na klubową imprezę prowadzoną przez D J C:Do-or-a, a w sobotę na największe przeboje.

MIRAMONTI
Restauracja przy ul. Moniuszki 2 zaprasza w piątek na dyskotekę w rytmie lat 60.,70.,80. Wstęp płatny.

Jopek w Operze
ŁAŃCUT. Anna Maria Jopek wystąpi w najbliższy poniedziałek w klubie Opera. Artystka, przy akompaniamencie sześcioosobowego
zespołu, zaśpiewa utwory z ostatniej płyty. Początek o g. 19. Bilety (40zł) – sklep wielobranżowy, Rynek 2 w Łańcucie, sklep muzyczny Nutka
w Rzeszowie, ul. Lisa Kuli 2. Bilety kupione na odwołany koncert z 19 czerwca zachowują ważność.

PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) zaprasza w piątek i sobotę na dyskotekę. Wstęp gratis. Początek o godz. 21. W czwartek karaoke. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat i… pyszna pizza.

Tanecznie w “Armagedonie”
KROSNO. Imprezy taneczne. W piątek – DJ’s Show (bilet 7zł. dziewczyny do g. 21 wstęp wolny). W sobotę (podczas imprezy Frce Jumping skoki na siatkę bez zabezpieczeń. Wjazd 15 zł.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na pokaz barmański. Podczas wieczoru swe umiejętności zaprezentują najlepsi barmani Podkarpacia. Nie lada atrakcją będą gratisowe napoje wykonane własnoręcznie przez uczestników zabawy, a także nauka mieszania drinków pod okiem specjalistów. Nie zabraknie także wielu konkursów z nagrodami.

DLA OKA
Zdjęcia z Iraku
RZESZÓW. Bartosz Bącal, dziennikarz Nowin, przywiózł z Iraku kilkaset zdjęć. Wybrał z nich 50 fotografii, które można oglądać w Klubie Garnizonowym przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie.
Bartck przez ostatnie kilka lat odwiedził wiele zapalnych punktów na politycznej mapie świata. – Część podróży odbyłem z wojskiem. część, jak ta po Bałkanach wiosną 2(K)1 r., już na własną rękę. Zawsze jednak jeździłem jako dziennikarz.
Po podróżach do Macedonii, Kosowa, Serbii i Bośni, w tym roku nasz redakcyjny kolega pojechał do Iraku. Efekty tej wyprawy można podziwiać do końca września. W przygotowaniu wystawy pomogła firma ..Alicjan”.

Koncerty
Wspólne śpiewanie
Pod takim hasłem odbędzie się dwudniowy koncert na rzeszowskim Rynku (w razie niepogody zostanie przeniesiony do Teatru “Maska”). Początek w sobotę i niedzielę o godz. 16. Wystąpią dzieci, młodzież i dorośli ze Lwowa i okolic oraz reprezentanci Podkarpacia.

Muzyka żydowska
W piątek o godz. 20 w rzeszowskim Pubie – Galerii Ad Rem (ul. Jagiellońska) wystąpi zespół Rzeszów Klezmer Band. Zespół składa się z uczniów ZSM nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie. mm

Wieczór muzyki
W Łańcucie trwają X Jubileuszowe Łańcuckie Wieczory Muzyki. W ich ramach od końca sierpnia odbywają się co tygodniowe koncerty. W niedzielę słuchacze usłyszą przemyski chór “Magniflcat” oraz Mariusza Rysia. Koncert odbędzie się w kościele farnym o godz. 18.45.Wstęp wolny.

Festiwal w Mielcu
W piątek o godz. 19.30 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mielcu odbędzie się koncert finałowy VIII Między narodowego Festiwalu Muzycznego,

Żołnierskie piosenki
W niedzielę o godz. 13 rozpoczyna się VII Festyn Pod Platanem. Impreza odbędzie się w Zarzeczu pod zabytkowym platanem, obok pałacu Dzieduszyckich. W programie otwarcie wystawy fotograficznej “Pałace i dwory kresów” autorstwa Rafała Dzięciołowskiego i Andrzeja Wąsowskiego, prezentacja ludowych zespołów o godz. 14.30, a od godz. 18.30 zabawa ludowa “pod platanem”.

NA SPORTOWO
Łowimy ryby
RADYMNO. IV Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie. Sobota (g. 10) i niedziela (g. 7), zbiornik pożwirowy.

Kajakiem po Sanie
PRZEMYŚL, JAROSŁAW. XIV Maraton Kajakowy. Trasa, rzeką San, wiedzie z Przemyśla (przystań harcerska) do Jarosławia (przystań PKS Kolping). Start o e. 10. Zapisy przyjmuje MOSiR. tel. 621-56-58.

Strażackie zawody
ORŁY, pow. przemyski. IV Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Niedziela, g. 14, stadion sportowy, wstęp wolny.

Festyn na sportowo
KUNKOWCE, gm Przemyśl. Festyn przy drodze do fortu. W programie: turniej siatkówki (g.13) i zabawa ludowa (g. 17).

Olimpiada po raz siódmy
RZESZÓW. VII Rzeszowska Olimpiada Niepełnosprawnych “Bądźmy razem”. Zawód) sportowe, loteria fantowa.
Stadion przy ul. Langiewicza, sobota, o g. 10.30.

WYPRAWA W NIEZNANE Ruszaj z nami!
KROSNO, DĘBICA, STRZYŻÓW. W sobotę o g. 9, przed redakcja Nowin przy ul. Lewakowskiego 31 spotkają się rowerzyści z Krosna. Pojada do Żarnowca i zwiedza dworek Marii Konopniekiej. Trasa ok. 25 km. W nicd/ielę zapraszamy na wycieczkę amatorów jednośladów z Dębicy i Strzwowa. Grupa strzyżowskicli rowerzystów startuje z placu przed PKP o g. 9. Tym razem przemierzymy m. in. Ratośniówki, Pstrągową, Glinik Zaborowski i Wielkie Pole, aż do Polomi. Amatorzy dwóch kółek z Dębicy wyruszą o g, 15 sprzed redakcji Nowin przy ul. Rzeszowskiej 18. Trasa prowadzi przez Zawierzbie, Żyraków, Wiewiórkę i Starszędn. Wszyscy uczestnicy wycieczek są ubezpieczeni. Na wyprawę zapraszają Nowiny. Provident, Rojax i Krośnieński Portal Intcrnetowy Krosno-24.pl

Źródło: CG Nowiny i GC SuperNowości

Wiadomość została nadesłana przez: CIT Rzeszów