Jarmark Ikon w Sanoku

Serdecznie zapraszam do udziału w imprezie plenerowej: „Jarmark Ikon” w Sanoku. Urząd Miasta w Sanoku organizuje w trzecią niedzielę lipca, 22.07.2007 r. uliczną imprezę plenerową adresowaną do turystów i mieszkańców regionu pod nazwą „Jarmark Ikon”. W swym zamierzeniu impreza ma promować w ogólnopolskiej skali twórców i rękodzielników z Podkarpacia, Bieszczadów i Sanoka. Zaproszenie przyjęli, twórcy ikon oraz sanockie, bieszczadzkie i podkarpackie pracownie ikon. Zapowiedzieli w nim udział także artyści ludowi
i rzemieślnicy z Sanoka, gminy i powiatu sanockiego, Bieszczadów i całego Podkarpacia, w tym garncarze, kowale, koronkarze, wytwórcy przedmiotów z drewna i wikliny. Na jarmarku mają stanąć także stragany pszczelarzy i sprzedawców wyrobów z wosku, rzeźbiarzy, malarzy, producentów oryginalnej biżuterii i ozdób oraz osób serwujących domowe wypieki.

Impreza ma stanowić dopełnienie istniejącego od dziesięciu już lat „Szlaku Ikon” i Muzeum Ikon w Sanoku, będących jednymi
z największych magnesów, w oczach turystów, odwiedzających Podkarpacie. „Jarmark Ikon” stanowić więc będzie swoistą promocję tych niewątpliwych atrakcji i produktów turystycznych Podkarpacia.

Pragniemy, aby przedsięwzięcie, którego uzupełnieniem będą konkursy, parady i koncerty uliczne, zaangażowała się telewizja publiczna, radio publiczne i prasa. Impreza ma szansę wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń wakacyjnych dla turystów nie tylko z Polski, ale również z Unii Europejskiej.
Liczymy, że nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem
.
Wszystkich chętnych wystawców prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 0134652828 oraz Wojciech Pajestka 013 46 52 876 lub 504 137 914.

Stoiska wystawcy organizują we własnym zakresie, miasto natomiast udostępnia nieodpłatne miejsce wystawiennicze.

UM SANOK