JEST LOGO KARPACKICH KLIMATÓW!

Urząd Miasta Krosna wybrał logo Karpackich Klimatów, które ruszają już 29 sierpnia. Zwycięski projekt – autorstwa agencji reklamowej GRAFFITI z Chorzowa – stał się oficjalnym symbolem nie tylko tegorocznej imprezy, ale również jej kolejnych edycji.

Konkurs, ogłoszony pod koniec czerwca, miał charakter otwarty. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie logo dla „cyklicznego wydarzenia o międzynarodowym charakterze, które w niezwykły sposób prezentuje kulturowe i historyczne dziedzictwo pogranicza karpackiego”. Termin nadsyłania prac minął 31 lipca 2008 r., a 13 sierpnia odbyło posiedzenie Jury, które obradowało nad ostatecznym wyborem zwycięzcy.

Komisja stanęła przed trudnym zadaniem – każda spośród 85 nadesłanych prac prezentowała wysoki poziom artystyczny i znakomicie nawiązywała do idei, które realizują Karpackie Klimaty. Wśród uczestników konkursu znalazły się agencje reklamowe i marketingowe, artyści oraz hobbyści z całej Polski. Po szczegółowym zapoznaniu się ze wszystkimi propozycjami, Jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia (dla Agnieszki Popławskiej z Gdańska i Sebastiana Bogusza z Krosna) oraz jedną nagrodę główną – dla agencji GRAFFITI(www.graffiti.katowice.pl). Laureat pierwszego miejsca tak uzasadnił swoją propozycję: „Logotyp jest zbudowany na bazie dwóch liter K, stanowiących monogram imprezy Karpackie Klimaty. Harmonijne ich zestawienie tworzy motyw podobny do tego, który jest wykorzystywany w hafcie ludowym. Kolor czerwony nawiązuje do koloru strojów ludowych, w szczególności gospodarza imprezy – Krosna. Zastosowanie dynamicznego fontu bezszeryfowego, dwuelementowego i ozdobnego nadaje znakowi lekki, swobodny charakter, ale także sprawia, że jest dynamiczny: jak rytmy dumki i czardasza.”

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi podczas Karpackich Klimatów. W ramach imprezy odbędzie się także wystawa nadesłanych logotypów. Każdy z gości wydarzenia będzie mógł obejrzeć najciekawsze konkursowe projekty, które zostaną zaprezentowane na krośnieńskich podcieniach od 29 sierpnia.

„Zwycięska propozycja była najbliżej klimatu naszej imprezy”, mówi wiceprezydent Krosna, Bronisław Baran. „Wybrane przez nas logo nie jest przerysowane i przesadzone. Znakomicie oddaje ducha wydarzenia: jest wesołe, kolorowe, dynamiczne, ciepłe, a jednocześnie bezpretensjonalne: tak jak Karpackie Klimaty”.

Patronami medialnymi Karpackich Klimatów są Radio ZET, Telewizja TVN, magazyn Kuchnia i portal Krosno24.pl.

Wiadomość została nadesłana przez: [email protected]