Koncert Andrzeja Garczarka w Woli Michowej – fotorelacja.

Muzycznym bieszczadzkim echem rozbrzmiewał w sobotni wieczór Ośrodek Turystyki Górskiej „Latarnia Wagabundy” w Woli Michowej, gdzie na specjalne zaproszenie firmy Quatro Computers z Rzeszowa gościł Andrzej Garczarek z zespołem. Koncert jego pieśni stworzył niepowtarzalny klimat i nastrój, którego po kilku godzinach biesiadowania nikt nie miał ochoty kończyć. Brzmienie akustycznych instrumentów oraz piękne i mądre teksty Andrzeja Garczarka zachwycały, wzruszały i bawiły przybyłych specjalnie na tę okazję gości, sympatyków i przyjaciół artysty. Koncert przerodził się w braterskie spotkanie i wspólny śpiew co sprawiło, że w Latarni Wagabundy przy ogniu kominka można się było czuć jak w serdecznej rozśpiewanej rodzinie.

Ogromne dzięki Andrzeju, Florku i Mirku za ten koncert!
Zainteresowane osoby odsyłamy na fotorelację z koncertu w Woli Michowej na http://www.Garczarek2005.ePodkarpacie.com

ANDRZEJ GARCZAREK
Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 70-ych był jednym z autorów i wykonawców legendarnego magazynu radiowego Zgryz Macieja Zembatego. W 1981 roku brał udział Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w gdańskiej hali „Oliwii”. Zaśpiewał tam swój song pt. Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał.
W 1989 r. na antenie radiowej Trójki emitowane były pierwsze odcinki z trwającego blisko dziesięć lat cyklu autorskiego: Literacko-muzyczny kantor wymiany myśli i wrażeń. W 1994 r. otrzymał nagrodę im. Jonasza Kofty – za twórczość radiową.
Przez wiele lat współpracował z wrocławskim teatrem Kalambur. Na początku lat 90-ych wg własnego projektu Kantor wymiany na ulicach kilku miast (Wrocław, Lublin, Warszawa) przeprowadził szereg akcji happeningowych.
Jest autorem wielu znanych piosenek i ballad: Ballada o chłopcach z bazy Sokołowskiej, Stachuro, Stachuro – ty już idziesz górą, Taksówkarz z Pittsburga, Raskolnikow. W swoim dorobku artystycznym ma także trzy książki: Ballady dla bliskich i dalekich (Wydawnictwo Konstytucji 3 Maja 1981), Spoko, spoko… (Blik 1991), Andrzej Garczarek (Biblioteka Bardów, Wydawnictwo Książkowe „Twój Styl” 1999) oraz płytę długogrającą analogową pt. Płyta (Muza-Polskie Nagrania 1989) i kasetę magnetofonową pt. Szabadabada (Folk Time 1993). Mieszkał w Warszawie a aktualnie na Mazurach.

Biografia artysty: http://www.ballada.pl