Koncert W górach jest wszystko co kocham…– Rzeszów, 27 października 2007

Już po raz czwarty mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Rzeszowa na koncert piosenki turystycznej i poezji śpiewanej zatytułowany „W górach jest wszystko co kocham”. Kiedy przed kilkoma laty projekt ten rozwijał dopiero co swoje skrzydła, a mottem przewodnim stał się cytat z wiersza Jerzego Harasymowicza („W górach jest wszystko co kocham…”), nikt nie przypuszczał, że nieznane wtedy jeszcze utwory artystów nowego pokolenia staną się aż tak popularne i zaczną żyć własną legendą. Dziś koncerty W górach to już tradycja i gwarancja dobrej poezji i muzyki, nie tylko z górskich szlaków. Można na nich usłyszeć zarówno wykonawców, którzy debiutowali kilka lat temu, jak i zupełnie „świeżych” i nowych, którzy dopiero co dołączyli do wspólnej górskiej wędrówki.

Utwory wykonywane przez artystów spod znaku „W górach…” należą do nurtu tak zwanej piosenki turystycznej. Nurt ten rozwinął się głównie za sprawą zespołów: Wolnej Grupy Bukowina z Wojciechem Belonem na czele (któremu poświęcona jest wydana w 2005 r. płyta „W górach…” cz. IV), a później także Starego Dobrego Małżeństwa. Z czasem zaczęły się pojawiać kolejne pokolenia muzyków, kontynuatorów tradycji „bukowińskich”. Część z nich zaczęła występować pod wspólnym szyldem „W górach jest wszystko co kocham…”.

W sobotni wieczór w „rzeszowskim schronisku” na górskie i poetyckie bezdroża zabiorą nas ze sobą: Dom o Zielonych Progach, Na Bani, Siudma Góra oraz Apolinary POlek.

Gorąco zapraszamy!

BILETY:
Bilety w cenie 15 zł (ulgowy) i 20 zł (normalny) można nabyć od 16 października w:
– sklepie sportowym Gibsport (ul. Mickiewicz 8),
– pubie „Kuźnia” (ul. Kopernika 18A),
– Akademiku „IKAR” (PRz) – pokój nr 517,
– Akademiku „FILON” (UR) – pokój nr 912a.

Widzowie spoza Rzeszowa mogą dokonywać rezerwacji e-mailowej: [email protected].

KIEDY: 27 października 2007
GODZINA: 18:00
MIEJSCE: Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Dąbrowskiego 83

Koncert odbędzie się m.in. dzięki firmom: Fabryka Maszyn w Strzyżowie, firma „ORIENT”, Bella Rzeszów Sp. z o.o., PKO Bank Polski

Szczegóły: www.wgorach.ppb.pl

Więcej zdjęć z poprzedniej edycji: http://www.wgorach.epodkarpacie.com