Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza 23 lutego (poniedziałek) o godzinie 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. „Stary, to tylko Afganistan” to relacja z wyprawy Grzegorza Króla – dziennikarza rzeszowskich Nowin. Podróżami zaraził się 10 lat temu, kiedy to z trójką znajomych wyruszyli drogą lądową do Indii i Nepalu. Ulubiony kierunek – wschód. Odwiedził m.in. Pakistan, Iran, Syrię, Jordanię i Gruzję.

Pomysł na wyjazd do Afganistanu zrodził się przypadkowo. W planach był powrót do Iranu i Pakistanu, myśl o odbiciu na północ podsunął znajomy z Internetu, który sam planował się tam wybrać. Ostatecznie do połączenia sił nie doszło, Afganistan jednak pozostał. Samotna wyprawa rozpoczęła się od złapania stopa w Barwinku i zakończyła sukcesem.

Prelekcja odbędzie się w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Partnerem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: www.odyssei.com oraz www.krosno24.pl.