X Submisja Drewna Cennego w RDLP w Krośnie

W ostatni piątek lutego rozstrzygnięta zostanie X Submisja Drewna Cennego KROSNO 2009, tradycyjnie organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Na trzech składnicach zgromadzono już prawie 1000 metrów sześciennych najcenniejszego drewna różnych gatunków, które wkrótce będzie dostępne dla kupców.
Przez cały ostatni tydzień lutego przedstawiciele firm drzewnych będą mogli oglądać wystawiony towar i na podstawie katalogu tworzyć własną ofertę cenową na zakup konkretnych sztuk. Wszystkie oferty zostaną komisyjnie otwarte w piątek, 27 lutego w biurze Nadleśnictwa Brzozów. Zwycięzców submisji, czyli firmy oferujące najwyższe ceny wyłoni program komputerowy.
– W tym roku zgromadziliśmy surowiec na składnicach w Czudcu, Oleszycach i Uhercach Mineralnych. – mówi Andrzej Miara, naczelnik Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie. – Nasza tegoroczna oferta uwzględnia zmieniające się oczekiwania rynku, stąd bardzo niewiele oferujemy buka, który, podobnie jak brzoza, w ostatnim czasie wyszedł z mody jako okleina. Dlatego najwięcej, bo ponad 400 metrów sześciennych, wystawiamy dębiny. Liczymy też na zainteresowanie drewnem jaworowym, olchowym i jesionowym.
Krośnieńska submisja, obchodząca w tym roku skromny jubileusz 10-lecia, jest jednym z najstarszych tego typu przetargów w kraju. Od kilku lat submisje drewna cennego organizują również regionalne dyrekcje LP w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie