Łańcut – co warto zobaczyć w tym mieście?

Na terenie tak pięknej krainy, jaką jest Podkarpacie, nikt z nas na nudę nie będzie mógł narzekać. Wspaniałe zabytki czekają tu na nas niemal na każdym kroku, przy czym wyjątkowo cenną kolekcję stanowią tu okazałe rezydencje magnackie. Kto w czasie wycieczki przez Podkarpacie chce ujrzeć jeden z najpiękniejszych zabytków tego typu, ten koniecznie powinien odwiedzić Łańcut.

Zamek.

To właśnie w Łańcucie czeka na turystów wspaniały zamek, który uchodzi za turystyczną wizytówkę Podkarpacia oraz za najcenniejszy zabytek Łańcuta. Zamek ten kusi pięknymi wnętrzami i ciekawą historią, a jego zwiedzenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Warto jednak pamiętać, że Łańcut może się pochwalić i innymi atrakcjami.

Zabytki w mieście.

W czasie wycieczki po tym mieście można zobaczyć m. in. ciekawy budynek oranżerii, a więc budynek ogrodowy oraz neogotycką budowlę, znana jako Zameczek Romantyczny – powstała ona najprawdopodobniej około roku 1807. W Łańcucie czeka też na zwiedzających wspaniała wozownia z unikalną kolekcją dawnych pojazdów. Warto podkreślić, że wozownia ta związana jest z rezydencją po szlacheckiej rodzinie Potockich. Została ona otwarta po zakończeniu II Wojny Światowej, a obecnie w kolekcji znajduje się łącznie 80 pojazdów, z czego 55 należało właśnie do Potockich. Zachwyca tu również ciekawa storczykarnia. W czasie wycieczki po tym mieście warto też zwrócić uwagę na takie atrakcje, jak synagoga z lat 60-tych XVIII wieku oraz kościół parafialny, do którego z pewnością warto zajrzeć.