Lasy tną ceny

Nawet o 10 proc. będą tańsze niektóre gatunki drewna. Lasy Państwowe od 1 czerwca obniżają ceny dla przedsiębiorców odbierających drewno z tzw. puli gospodarczej. Dyrektor generalny Lasów Państwowych upoważnił dyrektorów regionalnych dyrekcji LP do wyboru sortymentów (gatunków) drewna, które obejmie obniżka a także określenia jej wysokości.

Obniżka obejmie drewno wystawiane do sprzedaży podmiotom gospodarczym w okresie od 1 czerwca do 30 września i dotyczyć będzie sortymentów na które występuje najniższy popyt. Ceny mogą zostać obniżone maksymalnie do 10 proc.

„W różnych częściach kraju mamy różne uwarunkowania sprzedaży, dlatego nie możemy narzucić odgórnie, które gatunki drewna podlegać będą obniżce” – wyjaśnia Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Drewno o obniżonych cenach nie odebrane przez nabywców zgodnie z ustalonym harmonogramem kierowane będzie na aukcję internetową e-Drewno.pl i sprzedawane na ogólnych zasadach rynkowych. Cenę wyjściową ustalą poszczególne nadleśnictwa wystawiające surowiec do sprzedaży.

„Obniżka cen na gatunki, na które występuje obecnie najniższy popyt, a także zmiany w zasadach sprzedaży drewna, pozwolą uniknąć potencjalnych strat związanych ze zniszczeniem pozyskanego surowca” – tłumaczy Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Więcej informacji:

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy Lasów Państwowych
tel. 22/825 94 02, tel.kom. 601 20 86 55
e-mail: [email protected]