Najlepsze kąpieliska na Podkarpaciu!

Każdy z nas ma swój wymarzony sposób spędzenia wolnego czasu – dla jednych będzie to beztroskie wylegiwanie się na piaszczystej plaży, a jeszcze inni postawią na aktywny wypoczynek i górską wspinaczkę. Podkarpacie jest na tyle unikalnym regionem, że łączy te obydwie przyjemności. Bez większego problemu możemy zaplanować nasze wakacje w ten sposób, by jednego dnia przechadzać się po Bieszczadzkich szlakach i podziwiać przepiękne krajobrazy, a innego zaznać wypoczynku nad jednym z wielu kąpielisk.

sprawdź również oferty wielkanocne w górach

Jezioro Tarnobrzeskiego.

Jednym z najpopularniejszych kąpielisk na Podkarpaciu jest Jezioro Tarnobrzeskiego. Jest to sztuczny zbiornik wodny o powierzchni prawie 5 kilometrów kwadratowych, który powstał poprzez zalanie górniczego wyrobiska wodą z rzeki Wisła. Jest to również jedno z najczystszych jezior w całej Polsce. Znaleźć tam możemy także liczne atrakcje i lokale gastronomiczne – jezioro Tarnobrzeskie jest chętnie wybierane nie tylko przez turystów chcących wypocząć nad jego brzegiem, lecz także przez fanów amatorskich sportów wodnych, wędkarzy czy żeglarzy.

Zalew Tuszymka.

Na kolejnym miejscu ląduje Zalew Tuszymka w Kamionce, który także jest chętnie odwiedzany przez licznych turystów, jak i okolicznych mieszkańców, do których dyspozycji pozostaje przepiękna plaża i ciekawe atrakcje. Na zalewie Tuszymka znajdziemy wypożyczalnie sprzętów wodnych, lokale gastronomiczne. Zalew ten położony jest na północnym wschodzie względem Ostrowa. Kąpielisko to sprawdzi się doskonale w przypadku wakacyjnego wypadu z grupką znajomych, jak i rodzinnego wyjazdu z najmłodszymi.