Początek prac nad budową mostu w Klimkówce zaplanowany na wrzesień

Planuje się, że prace konstrukcyjne przy realizacji nowego mostu w miejscowości Klimkówka, powiat krośnieński, rozpoczną się już we wrześniu. Nowa konstrukcja będzie przechodziła przez potok o nazwie Flora i będzie stanowiła część drogi krajowej o numerze 28.

W ramach planowanych działań przewidziano rozbiórkę obecnego mostu oraz drewnianej przeprawy dla pieszych. Na ich miejsce powstanie nowy obiekt z wydzielonym chodnikiem. Dodatkowo, przeprowadzone zostaną także prace związane z modernizacją sieci gazowej i elektrycznej. Planowane jest również wzmocnienie i regulacja brzegów rzeki w okolicy mostu, co ma na celu ochronę podpór mostu. Przewidywany termin zakończenia robót to połowa 2024 roku. W trakcie prowadzenia prac komunikacja będzie odbywać się za pomocą tymczasowego mostu.

Umowę na realizację inwestycji podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z firmą Wolmost, mającą swoją siedzibę w Rzeszowie. Wartość kontraktu wynosi ponad 7 milionów złotych, a środki na jego realizację pochodzą z budżetu państwa.

Sprawdź również: sklep bhp.