Propozycje na weekend 4-6.11.2005r.

IMPREZY
RZESZÓW. Strefa chaosu

Nasze miasto nie oferuje zbyt wielu alternatywnych propozycji kulturalno-muzycznych. Lukę tę wypełnić mają przedsięwzięcia organizowane przez Euroregionalne Stowarzyszenie Promocji, Sportu i Kultury „Youth Progress”. Listopadowa propozycja to”Strefa Chaosu” w studenckim klubie Pod Palmą. Piątkowe spotkanie będzie drugą już okazją obcowania z undergroundowym mainstreamem. Gwiazdą tej edycji będzie pochodząca z Łodzi, tworząca punk – rock’n’rolla formacja 150 Watts. Mają na swoim koncie świeżo wydany krążek „Letnia depresja” oraz klip do utworu „Najlepsze miejsce w tym mieście” prezentowany widzom polskiego MTV. Kolejna odsłona wieczoru to grająca w nurcie niu metalu rzeszowska grupa Brown. Najdłuższy sceniczny staż (w tym roku 10-lecie), grane przez rozgłośnie radiowe piosenki „Destroy”, „Revolution” i „Zastanów się”, melodyjne punk – rockowe kompozycje to atuty rzeszowskiej formacji Anty Apartheid, która otworzy „Strefę Chaosu” II. Rolę DJ-a mającego na celu wprowadzenie mechanicznego chaosu Pod Palmą odegra Tomasz Szamot Rzeszutek, wokalista Jesus Chrysler Suicide. Więcej informacji pod adresem: http://www.youthprogress.pl

Tanie linie lotnicze z Rzeszowa – Rozkład przylotów i odlotów oraz inne przydatne informacje na stronie: Airport Rzeszów

Rzeszów, Studencki Klub Pod Palmą, ul. Cicha 2, piątek, godz. 19.30, bilety 6 zł

MIELEC, Koncert „Rzeszowiaków”
W niedzielę o godz. 18.30 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu przy Al. Niepodległości 7 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”. Wejściówki można odbierać w sekretariacie SCK.

TRZCIANA. Tańce ludowe
Aż 230 tancerzy z całej Polski wystąpi na XXI Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego. Początek imprezy w sobotę o godz. 10 w Domu Kultury w Trzcianie. Koncert galowy i rozdanie nagród nastąpi w niedzielę o godz. 11 w WDK w Rzeszowie. W ramach konkursu zaprezentowane zostaną tańce obrzędowe i zabawowe. Uczestnikami są autentyczni, wiejscy tancerze, którzy swe pokazy przygotowali bez pomocy choreografów. Wstęp wolny.

JASŁO. Dni Wina
W hali MOSiR, przy. ul. Sikorskiego, w sobotę odbędą się Międzynarodowe Dni Wina. Otwarcie imprezy o godz. 9, a następnie, do godz. 19 zwiedzanie stoisk winiarskich, degustacja oraz sprzedaż win i potraw regionalnych, prezentacja sprzętu winiarskiego. Przygrywać będą kapele ludowe.

PRZEMYŚL. Puchar dla tancerzy
Puchar Prezydenta Miasta to główne trofeum dla zwycięzców V Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Rozpocznie się on w niedzielę , o godz.10, w hali sportowej.

W Filharmonii Rzeszowskiej
Requiem Mozarta 4.11.2005r. , piątek
W piątek o godz. 19.00 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się niezwykły koncert w programie, którego znajdzie się wybitne dzieło W.A. Mozarta – Requiem.
W twórczości Mozarta utwór ten stanowi pozycję wyjątkową biorąc pod uwagę okoliczności w jakich powstał. W trakcie jego pisania utworu kompozytor umiera, a rozpoczęte dzieło kończy uczeń i przyjaciel Mozarta dyrygent Franciszek Ksawery Süsmayer.
Mozart pisząc Requiem na zamówienie tak naprawdę żegnał się z życiem mając świadomość nadchodzącej śmierci. Będąc w nastroju zadumy i wyciszenia tuż po Święcie Zmarłych z pewnością wczujemy się w nastró j tego wyjątkowego utworu.

Na deskach teatru
RZESZÓW
Teatr „MASKA” – Rzeszów, 6.11.2005 r.
Tygrys Pietrek. W niedzielę o godz. 16.30 Teatr „Maska” w Rzeszowie zaprasza najmłodszych widzów na pełne humoru, zabawnych kostiumów i barw przedstawienie „Tygrys Pietrek”.

Program 44 Rzeszowskich Spotkań Teatralnych
5-6 listopada 2005 r

Yukio Mishima „Madame de Sade” reż. Barbara Sass
Teatr Ateneum – Warszawa
15-16 listopada 2005 r
Maksym Kuroczkin „Transfer” reż. Maciej Englert
Teatr Współczesny – Warszawa
19-20 listopada 2005 r
Arthur Miller „Śmierc komiwojażera” reż. Bartłomiej Wyszomirski,
Teatr im. W. Siemaszkowej – Rzeszów
24-25 listopada 2005 r
Johann Wolfgang von Goethe „Faust” reż. Janusz Wiśniewski
Teatr Nowy im. T. Łomnickiego – Poznań
26-27 listopada 2005 r
Wiesław Dymny „Skrzyneczka bez pudła” reż. Andrzej Sadowski
Teatr im. A. Mickiewcza – Częstochowa

PRZEMYŚL Piosenki Osieckiej
W niedzielę o godz.17 w Centrum Kulturalnym -inauguracja XIII Przemyskiej Jesieni Teatralnej. Obejrzymy widowsko muzyczne z piosenkami Agnieszki Osieckiej pt. „Caffe Sax”.

WYSTAWY
Rzeszów
Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza na trzy wystawy. W górnej sali pokaz 83 grafik trzech filarów współczesnej sztuki światowej: Pabla Picassa, Henri’ego Matisse’a i Juana Miró. W Domu Sztuki w Rzeszowie wystawa konkursowa pt. „Pozostań z nami Panie”. Wystawa ta jest współorganizowana przez Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie i BWA w Rzeszowie. W Galerii Małej BWA wystawa rysunków i instalacja Adama Sypla „By nigdy i na zawsze”. Szkice i rysunki poświęcone powstały z okazji 65. rocznicy tragicznych wydarzeń w Katyniu. Wszystkie wystawy potrwają do niedzieli, 13 listopada.

W Galerii Krajoznawczej PTTK „Rozmaitości” przy ul. Matejki 2 można zwiedzać wystawę „Stary cmentarz w Rzeszowie w obiektywie Włodzimierza Kozło”. Są to fotografie czarno-białe ze zbiorów córki autora zdjęć. Wystawa potrwa do końca listopada.

Przemyśl
W Galerii ARP w Przemyślu od soboty będzie można oglądać wystawę grafiki i rysunku Marleny Makiel-Hędrzak oraz Renaty Szyszlak-Niewiadomskiej.

Mielec
W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu trwają wystawy malarstwa Janusza Skowrona i Maksymiliana Starca oraz fotografii Tomasza Gudzowatego. W piątek otwarta zostanie wystawa pt.: Artystyczne inspiracje euro-wolontariuszy „Mixer”.

KONCERTY
Rzeszów Klub Formalina, piątek, godz. 19
Mass-Kotki
Elektropunkowe dziewczyny z grupy Mass-Kotki wystąpią w piątek w pubie Formalina. Przed nimi zagra załoga z Kosiny – Słodkie Lukrowane Dupcie. Po koncercie za gramofonem stanie TJ Terror. Impreza rozpocznie się o godz. 19. Wstęp kosztuje 8 zł.

Dębica
Klub Meduza, ul. Sportowa 28, piątek, godz. 20
Misterium jazzowe Jarosław Śmietana, jeden z najznakomitszych polskich swingujących jazzowych gitarzystów, zagra w piątek w Dębicy podczas rozpoczynających się Zaduszek Jazzowych
W jego grze słychać bebop, swing, a także nowoczesne style. Słuchacz nie znajdzie tutaj zbędnego gadulstwa czy efekciarskich popisów, lecz jazzowy koncert najwyższej próby. Każda fraza swinguje, ma odpowiedni drive i feeling. Śmietanie udało się stworzyć własny, oryginalny obraz artystyczny i rozpoznawalne brzmienie. Jest bardzo wyczulony na to, aby muzyka proponowana przez niego i jego zespoły była na najwyższym poziomie.
Początkowo grywał w amatorskim zespole bluesowym Hall, z którym zdobył wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą ’72. Na scenie zawodowej karierę rozpoczął od współpracy z krakowskim zespołem Dżamble. Nagrywał również z niemieckim big-bandem Klausa Lenza. W latach siedemdziesiątych był liderem legendarnej już grupy Extra Ball, następnie zespołów Sounds, Symphonic Orchestra i Polish Jazz Stars. Można było go tez usłyszeć podczas festiwali jazzowych – Jazz nad Odrą (1975-76), Jazz Jamboree (1975), czy Praga (1977). Współpracował, grał i nagrywał z gwiazdami jazzowymi największego formatu – Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Garym Bartzem, Vincem Mendozą, Johnem Abercrombie czy Idrisem Muhammadem. Występuje także z całą czołówką polskiej sceny jazzowej – Wojciechem Karolakiem i Zbigniewem Namysłowskim. Najnowsze płyty autorskie nagrał w prestiżowych studiach Nowego Jorku. Od 2002 r. współpracuje ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedym. Wydał 31 płyt autorskich, za „Songs and other ballads” w 1998 r. otrzymał Fryderyka. Od ponad dwudziestu lat fachowe pisma muzyczne -„Jazz Forum”, „Gitara i Bass”- uznają go w ankietach za najwybitniejszego gitarzystę jazzowego nie tylko w Polsce.

Dzisiejszego wieczoru gościnnie wystąpi też dębicki zespół Zbyszka Warchała „Chameleon”.

Strzyżów / Dębica Alians na żywo
Obchodzący jubileusz 15-lecia działalności zespół Alians, miłośnik coverów punkowych herosów, które zamieszcza niemal na każdym swoim krążku – zawita w ten weekend na Podkarpacie
Pochodzą z Piły. Na początku działalności angażowali się w akcje przeciwko budowie tamy w Czorsztynie, czego wyrazem był utwór „Czorsztyn 90”.
Kilka lat później grali już regularne trasy po Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Anglii. To im przypadło w udziale zagranie supportu przed punkową legendą z Albionu – Chumbawambą, podczas jej występu w naszym kraju. Potem były koncerty u boku The Ukrainians i fińskiego Hitmen 3. Przez ten czas dorobili się siedmiu albumów, z których każdy, prócz oryginalnej dawki dźwięków, zaskakuje również okładką. Ich muzyka to punk rock wzbogacony pierwiastkami ska. Każdy z dziewięciu członków Aliansu udziela się również w innych grupach, takich jak Pidżama Porno, Grabaż i Strachy na Lachy, Globtroter, Świat Czarownic, Coram Publico, Druga Strefa, Jafia Namuel, Manla Sound.

Strzyżów, Przystań, sobota, godz. 19, support Stormage
Dębica, Woodstock Party II, klub Meduza, niedziela, godz. 19, support Akurat
Bilety 20 zł przedsprzedaż, 25 w dniu koncertu.

Stalowa Wola-Sanok-Rzeszów
Manewry szczęścia Podkarpacka trasa Happysad
Happysad to finaliści „KULTowni”, przeglądu młodych talentów zorganizowanego przez Kazika i jego menagment. Jej nagrodą był kontrakt fonograficzny. Obecnie nagrywają pod skrzydłami Kazikowej wytwórni SP Records. Zaledwie kilka tygodni temu wydali swoje kolejne udane dzieło „Podróże z i pod prąd”. Temu wydarzeniu poświęcona jest listopadowa podkarpacka trasa pochodzącego ze Skarżyska-Kamiennej zespołu.

Stalowa Wola, klub Ultima, 4.11.2005. piątek, godz. 19.
Bilety 10 zł przedsprzedaż, 13 zł w dniu koncertu, sklepy muzyczne Gama, Virus

Sanok, 5 listopada 2005 , Cassanova , sobota, godz.20
bilety: 12 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu
Jako support zagra Koniec Świata

Rzeszów: 6 listopada klub Trygon, niedziela, godz. 20
bilety 12 zł przedsprzedaż, 15 w dniu koncertu

Krosno Los Agentos
Krosno, Klub K15, ul. Krakowska 15, środa, godz. 19.30
Niebanalne teksty, różnorodność stylistyczna oraz muzyka wysokich lotów w wykonaniu zespołu Los Agentos to prawdziwa gratka dla miłośników akustycznych dźwięków. W środę zespół będzie można usłyszeć w krośnieńskim klubie K15
Los Agentos to nowa formacja założona przez muzyków z południowo-wschodniej Polski, którzy mają na swoim koncie wiele muzycznych doświadczeń. Premierowy koncert, jeszcze w niepełnym składzie, odbył się w czerwcu 2005 roku w podlubelskich Bełżycach.
Bilety w cenie 15 zł, rezerwacja pod numerem telefonu 0 13 43 277 11

Jasło Zaśpiewa Soyka.
W piątek w Jasielskim Domu Kuktury w ramach zaduszek jazzowych wystąpi Stanisław Soyka. Koncert artysty jest częścią akcji ” Archiwizacja folkloru i twórców ludowych Jasła i okolic”. Początek o godz.18. Wstęp 12zł.
Przemyśl Jazz nad Sanem

Program kolejnego koncertu w ramach „XVII Jazzu nad Sanem” wypełni zespół East Wall Jazz Quartet. Spotkanie w piątek, o godz. 19 w klubie Niedźwiadek ,

DLA UCHA
PRZEMYŚL. Kameralny start
XXII Przemyską Jesień Muzyczną zainauguruje koncert Przemyskiej Orkiestry Kameralnej. Niedziela, godz.18 Zamek Kazimierski.

LUBACZÓW. Zaśpiewają i zagrają
Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zaprasza w piątek na XXII Festiwal Amatorskich Zespołów Wokalno-Instrumentalnych „Roztocze 2005”. Przesłuchania konkursowe odbędą się o godz. 10, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom o godz. 18. Koncert zespołu „Pizza Lomot” o godz. 19. Wstęp wolny.

Co słychać w klubach
AKADEMIA
W piątek w klubie impreza, podczas której usłyszymy największe przeboje lat 60., 70., 80. Pierwszych 200 osób ma wstęp wolny! W sobotę w Akademii odbędzie się Black Party. Mile widziane czarne stroje.

LE MADAME
Niedawno swoje podwoje otworzył w Rzeszowie nowy klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8). Muzyka i wystój skierowany jest do osób powyżej 21. roku życia. W piątek klub zaprasza na Brown Suger Party – muzyka latynoamerykańska i stare dobre disco. W sobotę noc w rytmach klubowych. Imprezę poprowadzi DJ Osa i jego goście z Krakowa DJ Black i DJ Pat Patent. W niedzielę wieczór z muzyką taneczną.

PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria, dyskoteka. W piątek i sobotę odbywają się dyskoteki. Wstęp gratis. Początek o godz. 21. W czwartki karaoke; dla kibiców projekcja meczy. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat i… pyszna pizza.

PIANO
Rzeszowski Piano Club (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na soulową muzykę w rytmie Base Hot Night. Pokaz tańca breka. Wszystkie panie mają do godz. 21.30 wstęp wolny. W sobotę impreza z hitami na czasie i niespodziankami. Jak zawsze nauka tańca i zabawa do białego rana. W czwartek klub zaprasza na muzykę latino hause power. W programie na żywo saksofon i konga oraz muzyczni goście.

MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na dyskotekę w rytmie lat 60.,70.,80. Początek o godz. 21. W sobotę dancing z muzyką na żywo. Start o godz. 20.

ALIBI
Rzeszowski klub Alibi zaprasza w piątek i w sobotę na dyskotekę.

POD PALMĄ
Klub zaprasza w piątek o godz. 19.30 na koncert i imprezę pod nazwą „Strefa Chaosu”. Jest to cykliczne wydarzenie, które ma za zadanie promować ciekawe, niezależne zespoły. Na pierwszej w tym sezonie imprezie zagrają: 150 WATTS, BROWN i ANTY- APARTHEID. Prowadzenie muzyczne przejmie DJ SZAMOT, czyli lider Jesus Chrysler Suicide.

TEMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na szaloną dyskotekę. Gościnnie zagra DJ O-Mike. Dziewczyny do godz. 21.30 wstęp gratis. W niedzielę klub zaprasza na pizzę. W sobotę, 12 listopada impreza pod hasłem Rodeo Party „Zmierz się z bykiem, zostań torreadorem klubu”.

NA SPORTOWO
RZESZÓW Sobotni wypad za miasto
PTTK zaprasza w sobotę na wędrówkę widokowymi szlakami Pogórza. Trasa zaczyna się w Niechobrzu a kończy w Babicy. Zbiórka uczestników na dworcu podmiejskim PKS o godz.8.30
KROSNO Festiwal Sportu i Zdrowia
Oratorium „Twój Dom” i MOSiR zapraszają na II Krośnieński Festiwal Sportu i Zdrowia. Odbywał się będzie w piątek i sobotę, w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki.
W programie m.in. meeting sportowy (piątek, początek o godz.11)- pokazowy mecz koszykówki na wózkach, pokazy pierwszej pomocy, prezentacje policji, WOPR, GOPR, stoiska ze zdrową żywnością, konkursy i wiele innych atrakcji. O godz. 17.30- mecz II-ligowy koszykówki. W sobotę o godz.13 -pokazy grupy speedrowerowej

ZDROWIE
RZESZÓW Spotkanie z bioenergoterapeutą
W sobotę w pomieszczeniach biura podróży „Atlantic” (pl.Wolności 12), w godz. 15-18, na darmowe diagnozy zaprasza bioenergotereapeuta i kręgarz Dariusz Ugier.

HOBBY
PRZEMYŚL Dla samochodziarzy
W niedzielę , w godz.10-13, na stadionie sportowym przy ul. Dworskiego , odbędzie się II Giełda Motoryzacyjna. W programie m.in. zajęcia szkoły bezpiecznej jazdy, prowadzone przez Marka Ryndaka, mistrza Polski w rajdach samochodowych.

RZESZÓW Giełda Przyrodnicza
Ryby, rośliny akwariowe, gady i płazy będzie można podziwiać i kupić na giełdzie. Pasjonatów przyrody zaprasza w niedzielę , od godz. 10 Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie (al. Batalionów Chłopskich 7)

WKRÓTCE
w Krośnie i Stalowej Woli
DODA i ŁZY
Już niedługo wielki koncert gwiazd. Zagrają zespół VIRGIN I DODA oraz zespół ŁZY. Koncerty odbędą się 10 listopada o godz. 19.00 w Krośnie (hala MOSiR, ul. Bursaki) i 11 listopada o godz. 19.00 w Stalowej Woli (hala MOSiR, ul. Hutnicza).
Wielkie widowisko, niezapomniana atmosfera, same hity:
VIRGIN: Znak pokoju, Kolejny raz, Teraz już wiem, Mój M, Dzieci Ziemi, Nie tak do mnie mówi się, Dżaga, 9 życzeń.
ŁZY: Agnieszka, Narcyz, Weronika, efekt motyla, W moim śnie, To nic, nie kochasz mnie, Julia tak na imię mam.
W czwartek, 11 listopada o godz. 14.00 w Rzeszowie w Galerii Lazur (C.H. Leclerc) w ramach promocji swojej nowej płyty ficca Doda będzie rozdawała autografy swoim fanom.
w Rzeszowie

Odcienie miłości
12 listopada , Filharmonia Rzeszowska, godz.18
Piękne głosy, doskonała muzyka, bajkowe kostiumy i porywający taniec – to główne atuty koncertu, który odbędzie się w Filharmonii Rzeszowskiej, w sobotę, 12 listopada, o godz. 18.
Wśród wykonawców koncertu są takie sławy jak Krystyna Tyburowska oraz jej goście Magdalena Bobrowska, Andrzej Zajdel, Jan Zakrzewski i duet baletowy artyści Opery Narodowej i Opery Krakowskiej.
Wokalistom towarzyszyć będzie znana krakowska Straussowska Orkiestra Obligato. W programie arie i duety operetek i musicali Straussa, Lehara, Abrahama, Kalmana.
Bilety w cenie 35 zł, do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej, sklepie „Rzeszowianka”, oraz kasie kina „Zorza”.

Chiński cyrk
19 listopada w Rzeszowie wystąpi cyrk z chińskiej prowincji Shaanxi
Podczas spektakli blisko 40-osobowej grupy zobaczymy pokazy akrobacji i starożytnych sztuk walk, które stały się wizytówką chińskiej kultury na całym świecie. Mistrzowsko przygotowane widowisko cyrku występującego po raz pierwszy w Polsce wprowadzi widzów w magiczny świat chińskiej kultury i obyczajowości. Organizatorzy gwarantują wspaniałą choreografię, przepiękne kostiumy i tradycyjną chińską muzykę. Perfekcyjnie i profesjonalnie wykonywane układy, trudne i skomplikowane ewolucje, lata wytężonych ćwiczeń i osiągania coraz wyższych stopni wtajemniczenia w tajniki akrobacji dają rezultaty, które zapierają dech w piersiach widzów na całym świecie. Przedsięwzięciu patronuje Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Bilety do nabycia w hali na Podpromiu, w kinie Zorza, ROSiR, sklepie muzycznym Best oraz hotelu Forum. Informacje i zamówienia zbiorowe tel. 504 439 050.
Koncert Grażyny Auguścik
W Filharmonii Rzeszowskiej 4 grudnia o godz.19 odbędzie się niezwykły koncert Grażyny Auguścik, Cracow Klezmer Bend i Johna McLean. Bilety w cenie 30zł normalny i 20zł ulgowy

Trasa Cierniewskiego
Znany piosenkarz Andrzej Cierniewski w najbliższych dniach będzie koncertował w naszym regionie. Od 20 do 27 listopada wystąpi w Dębicy, Leżajsku, Jarosławiu, Rzeszowie (klub Akademia), Przemyślu, Mielcu i Tarnobrzegu.

Życzymy udanego weekendu !
CIT w Rzeszowie
Sylwia Hausner