Warsztaty Garncarskie 2008

Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej koło Łańcuta zaprasza na Warsztaty Gancarskie 2008. I TERMIN: 3-5 LIPCA 2008
Międzynarodowe Warsztaty Wykonywania Glinianych Instrumentów Muzycznych pod tytułem „Wydobyć melodię z ziemi”.
Instruktorami warsztatów będą ceramicy i muzycy z Polski, Ukrainy, Norwegii i Kamerunu a także lokalni mistrzowie garncarstwa. Między innymi: Klementyna Kot zajmująca się wytwarzaniem glinianych okaryn, Tomasz Bielecki muzyk (strojenie okaryn i gra na okarynach), Jean Gargant Bome – muzyk (wytwarzanie bębnów i gra na bębnach). Podczas warsztatów poznacie wszystkie etapy obróbki surowca, od przygotowania materiału przez wykonanie instrumentów muzycznych takich jak okaryny, fujarki i bębny. Końcowym etapem będzie wypał w tradycyjnym piecu garncarskim. Oczywiście jeżeli zechcecie wtedy tylko lepić garnki albo rzeźbić w glinie – garncarze są do waszej dyspozycji.
Na zakończenie warsztatów – 6 lipca odbędzie się, jak co roku – Jarmark Garncarski, podczas którego zorganizowane będą wystawy rękodzieła ludowego, między innymi ceramiki i ceramicznych instrumentów muzycznych (prace lokalnych garncarzy jak i przywiezionych przez ceramików, którzy wezmą udział w warsztatach jako instruktorzy) występy artystyczne, koncerty i pokazy gry na glinianych instrumentach muzycznych. Będzie się działo!

II TERMIN: 21-23 SIERPNIA 2008
Sierpniowe warsztaty odbędą się tradycyjnie. Lokalni garncarze odkryją przed wami tajniki wiedzy przekazywanej w rodzinach garncarzy z pokolenia na pokolenie. Wykonacie na kole własne prace i zabierzecie je ze sobą do domu! Będziecie także uczestniczyć w wypale ceramiki w piecu.

Słowa nie oddadzą klimatu warsztatów, smaku tradycyjnych obiadów gotowanych na kuchennym piecu w zagrodzie i podawanych w glinianych naczyniach, spokoju miejsca, satysfakcji z wykonanych własnoręcznie na kole dzieł sztuki i dobrego towarzystwa. Jeśli szukasz pomysłu na niecodzienny wypoczynek przenieś się na trzy dni do Zagrody Garncarskiej i daj się wciągnąć w garncarstwo!

CENA:
280 zł (warsztaty + obiady + kolacje + wycieczka tradycyjnymi zaprzęgami konnymi)

ZAPISY:
Na podstawie wpłaty na konto na 2 tygodnie przed terminem warsztatów z dopiskiem „Warsztaty Garncarskie (data turnusu)”.
Numer konta: PKO I o/Łańcut 78 1240 2643 1111 0000 3779 0332

Zapisy i wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 017 226 23 23 i adresem emailowym: [email protected]

LEKCJE GARNCARSKIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
(około 5 godzin)

Podczas zajęć dzieci dowiadują się o historii garncarstwa, sposobie wykonywania naczyń ceramicznych, uczą się formować naczynia na kole garncarskim.

Cena:

2 zł / osoba – wstęp do zagrody
7 zł / osoba -warsztaty ( nauka toczenia na kole, rzeźbienia w glinie oraz glina)
Udostępniamy grill do przygotowania posiłku. Oplata za drewno – 25 zł. Prowiant we własnym zakresie!

Dodatkowe artakcje:

Zwiedzanie Kościoła Parafialnego z unikalną mazaiką
Zwiedzanie Galerii Rzeźby Władysławy Prucnal

Przejazd ścieżką rowerową „Garncarski Szlak” (w rowery zaopatrzy was wypożyczalnia „SIWAK” znajdująca się obok Zagrody Garncarskiej – rezerwacje pod numerem 609929650)

Wiadomość została nadesłana przez: GOK Czarna