Wędrówki z PTTK Krosno

Około 70 osób wzięło udział w II Rajdzie Zimowym. Organizatorem pieszej wycieczki był krośnieński odział PTTK.

Grupę poprowadził niezawodny Rysiek Majka-„Mauzer” wspierany przez Zbyszka Kubita. Trasa prowadziła z Czarnorzek pod wieżę przekaźnikową na Suchej Górze, następnie grzbietem Czarnego Działu (516m n.p.m.). Na leśnej polanie zapłonęło tradycyjnie ognisko. W wycieczce wzięła udział grupa z Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież ze szkół krośnieńskich (Sz. P. nr 6, Sz. P. nr 10, II LO) oraz turyści indywidualni, którzy z imprezy na imprezę dopisują coraz liczniej – wylicza Rysiek Majka.
Delegacja grupy rajdowej podeszła na cmentarz z I wojny światowej w Małej Krasnej i przy krzyżu ustawionym w kwietniu ubiegłego roku przez uczestników XXVIII rajdu Górskiego „Powitanie Wiosny” celem oznakowania tego miejsca (inicjatywa „Mauzera”) zapalono znicze.

Następnie grupa ruszyła z powrotem w stronę Czarnorzek, gdzie na parkingu naprzeciw cerkwi greko-katolickiej z 1918 roku, użytkowanej obecnie jako kościół, czekały autokary. Wycieczkowiczom dopisała pogoda. Oszroniona wieża telewizyjna, śniegowe czapy na drzewach, sypki śnieg, przez który trzeba było brnąć były również niewątpliwą atrakcją. Pełen pozytywnych wrażeń był także najmłodszy uczestnik rajdu, 6,5 Piotruś Borkowski, który pod opieka taty dzielnie dotrzymywał kroku wytrawnym turystom.

Dzięki uprzejmości Zarządu Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie wszyscy otrzymali od uczestniczącego w rajdzie przedstawiciela, Bartłomieja Kielskiego – Bardanaszwili, materiały informacyjne o Czarnorzecko-Strzyżowskim Parku Krajobrazowym, po którego terenie przebiegała trasa rajdu.