Wózki transportowe, wózki platformowe – najlepszy sposób na transport towaru!

Transport produktów w ramach jednego magazynu potrafi być wymagającą czynnością, zwłaszcza przy dużych powierzchniach magazynowych. Na szczęście, takie rozwiązania jak wózki transportowe, wózki platformowe oraz innego rodzaju pojazdy umożliwiające transport produktów znacznie ułatwiają pracę na magazynie. W dalszej części artykułu dowiesz się, czym są wózki transportowe oraz platformowe i dlaczego warto z nich korzystać.

  • Wózki transportowe, wózki platformowe – czym są?
  • Wózek platformowy – budowa i zastosowanie
  • Wózek paletowy – konstrukcja i cechy

Wózki transportowe, wózki platformowe – czym są?

Magazyn, hale bądź inne przestrzenie, składujące różnego rodzaju towary – w każdym z tych miejsc specjalistyczny wózek czterokołowy sprawdzi się doskonale. Tego rodzaju rozwiązanie znacznie poprawia logistykę produktów różnego rodzaju w obrębie jednego miejsca.

Wózek magazynowy platformowy oznacza więc dużą oszczędność czasu, większą efektywność pracowników i ich mniejsze zmęczenie, co bezpośrednio przekłada się na zysk firmy. Wózki magazynowe platformowe są aktualnie produkowane w najróżniejszych konfiguracjach, co pozwala na dopasowanie modelu do własnych potrzeb.

Wózek platformowy – budowa i zastosowanie

Wózek transportowy platformowy to pojazd czterokołowy, dysponujący platformą do załadunku towaru. Dzięki odpowiedniej budowie wózka platformowego posiada on wysoki współczynnik nośności, będąc przy tym lekki i łatwy w prowadzeniu. Wózki transportowe https://www.eci.com.pl/994-wozki-transportowe-i-magazynowe są więc nieocenione przy transporcie różnego rodzaju towarów.

Co istotne, wózki platformowe dostępne są w różnych wariantach, między innymi z różną konstrukcją pałąków, z hamulcem postojowym czy matą antypoślizgową. Dzięki temu każdy może dostosować sobie wózek do własnych oczekiwań i potrzeb.

Zastosowanie wózków platformowych to przede wszystkim transport ciężkich przedmiotów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by przewozić delikatne przedmioty przy odpowiednim zabezpieczeniu. Odpowiednie modele wózków platformowych wspierają transport danej grupy produktów. Dodatkowo odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne i użycie odpowiedniej stali sprawia, że wózki platformowe są inwestycją na lata.

Wózek paletowy – konstrukcja i cechy

Wózki czterokołowe paletowe to specjalne wózki, których głównym zadaniem jest przenoszenie i transport ładunków paletowych. Umożliwiają to specjalne widły, na których palety są podnoszone. Wózki paletowe są więc koniecznością na dużych hala i magazynach, gdzie przechowywany jest towar na licznych paletach.

Główne cechy wózków czterokołowych paletowych to przede wszystkim wysoki udźwig, w przypadku niektórych modeli sięgający nawet 3 ton, a także wysoki komfort pracy, zapewniony przez wspomaganie elektryczne, które dostępne jest w najnowszych modelach.