Z Kijem do Niedźwiedzia – zaproszenie na bieg narciarski

Tegoroczny V Bieg Narciarski Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej odbędzie się w dniu 8 stycznia 2011 roku na trasie z Woli Michowej do Wetliny. Zawodnicy pobiegną na dwóch dystansach: 18 km (z metą w Majdanie) i 41 km ( meta w Wetlinie). Patronat nad imprezą przyjął Edward Balwierczak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Start przewidziano sprzed pensjonatu „Kira” w Woli Michowej o godzinie 9.30, zaś meta zorganizowana będzie na składnicy LP w Wetlinie. Uroczystość zakończenia biegu odbędzie się tym razem w remizie OSP w Wetlinie.
Na trasie biegnącej torowiskiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej zostaną przygotowane trzy punkty żywieniowo – kontrolne: Balnica (8km), Majdan (18km) i Przysłup (30km). Wpisowe dla dorosłych wynosi 35zł, dla młodzieży uczącej się (do lat 18) – 15zł.
Przewidziano atrakcyjne nagrody, a pamiątkowy medal otrzyma każdy uczestnik imprezy. Tradycyjnie też ufundowana zastanie nagroda dla najlepszego leśnika biegu.
Zgłoszenia uczestnictwa można nadsyłać do 5 stycznia 2010 r. na adres : e-mail [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres: Piotr Ostrowski, 38–608 Wetlina 73
Szczegóły regulaminu i karta zgłoszeniowa dostępna na www.komancza.info Dla osób, które chcą wcześniej potrenować bieganie na nartach czynne będą trasy biegowe w Woli Michowej (Ośrodek Turystyki Górskiej Latarnia Wagabundy – pętla długości 3,2km) i Wetlinie (przy Pensjonacie „Leśny Dwór” – pętla długości 2,5 km). Można na tych trasach biegać przez cały sezon zimowy, korzystając z opieki instruktorów narciarstwa biegowego PZN.
Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie