Obwodnica w Narolu w końcu oddana do użytku!

Mieszkańcy niewielkiego miasta Narol w województwie podkarpackim mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Wzmożony ruch samochody i ciężarowy, spaliny i ciągły hałas to coś, co finalnie odejdzie w zapomnienie – do użytku oddano bowiem obwodnicę o długości aż 3 kilometrów, której budowa rozpoczęła się w zeszłym roku. Na wszystkim zyskają także kierowcy – w znaczącym stopniu skróci się bowiem czas przejazdu.

Ruch z miasta zniknie.

Dotychczas kierowcy zmuszeni byli przejeżdżać przez centrum miasta, co wiązało się nie tylko z licznymi utrudnieniami, lecz także wysokim niebezpieczeństwem i spalinami, które wpływały na jakość powietrza. Na wszystkim zyska również cały region, jak i samo województwo podkarpackie – nowa obwodnica w ogromnym stopniu wpłynie na polepszenie stanu komunikacji transportowej. Mieszkańcy Narola mogą więc odetchnąć z ogromną ulgą – nie tylko poprawi się ich codzienny komfort życia, jak i bezpieczeństwo w mieście. Co najistotniejsze – zyska na tym okoliczne środowisko.

Inwestycja.

Łączny koszt całej inwestycji to aż 22 miliony złotych. Jej realizacja rozpoczęła się jeszcze w zeszłym roku. Obwodnica to jednak nie wszystko, bo w ramach całego projektu powstały jeszcze dwa ronda, nowe chodniki i przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe czy most na rzece Tanew. Zadbano również o bezpieczeństwo okolicznej przyrody – na wielu drogach pojawiły się specjalne przejścia dla zwierząt, które teraz będą w stanie w bezpieczny sposób dostać się na przeciwną stronę. W powiecie lubaczowskim w ostatnich latach powstały już łącznie cztery obwodnice.